czwartek, 12 maja 2011

MUZYKOLOT


Wtorkowy wieczór, piękna pogoda, w powietrzu unosił się zapach lata. 
Warunki idealne by wyjść z domu. 
Pozory czasem mylą - wybrałam się na koncert niedawno poznanej koleżanki. Nigdy wcześniej nie słyszałam jej wokalu więc ciekawość była wielka. Do PracoVni przybyłam z lekkim opóźnieniem. Jednak mój pośpiech był zbędny - w klubie zgromadziła się niewielka liczba słuchaczy. Pozorny minus przerodził się w zaletę - braliśmy udział w wyjątkowo ekskluzywnym evencie. 

Czym jest Muzykolot? To utwory, które muzyków inspirują, pozwalają przelać własne emocje w istniejące już kompozycje. Akustyczny skład, enigmatyczny nastrój i bardzo dużo ciepła. 
Muzycy piszą o sobie w następujący sposób:

Aga Szewczyk alias Booba - wokalistka, autorka tekstów i muzyki

Jej muzyka to soulujące dźwięki, okraszone beatami i brzmieniami bardzo różnorodnych stylów. Od wielu lat, w autorskich poczynaniach wspierają Agę ciekawi muzycy, którzy grają w zespole sygnowanym jej imieniem i nazwiskiem. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Współzałożycielka klubowego kolektywu Ninja Projekt (2006r.), projektu Muzykolot (2010r.) Współpracowała i występowała : zzespołem Konfuzz, Plazmatikon ( ,,Dżemsesje", 2007 eReM ReakcjaMuzyczna/Fonografik
a), flecistą Maciejem Kleszczewskim, Mamadou Diouf, Dj Hadrianem. W ramach muzyczno-zimowych wyjazdów Snow Dj Week zetknęła się z interesującym i bogatym muzycznie środowiskiem dj'skim: Mike Polarny (Pompon), Envee (Niewinni Czarodzieje, Natu..), Pan Hory (Pompon).

Marcin Romanowski vel Pan Piroman - basista, producent muzyczny,
realizator nagrań, dj.

Przekorny muzyk, basista i perfekcjonista.
Współzałożyciel kolektywu producenckiego Happy Hour People zajmującego się robieniem remixów dla artystów. Współzałożyciel i basista zespołu R2D2 grającego muzykę drum'n'bass na żywo. Członek drum'n'bassowej formacji Jabba Finasky.
Jako basista i producent muzyczny współpracował min z : Pink Pong
Records, Bambi Mukendi aka Mad'house (znany z remixów Madonny), Goya, Reni Jusis, Matplanette, R2D2, Kosmofonik, Miennta, Kosmodrom i wielu innych.

Wojtek Makowski vel Kapitan Pokrzywa - gitarzysta, kompozytor

Już jako 9 letni chłopiec zagrał swój pierwszy koncert z orkiestrą
mandolinową. To miało zdecydowany wpływ na dalszy bieg zdarzeń. W wieku 14 lat zabrał bratu gitarę i do tej pory mu jej nie oddał...:)

Współpracuje z wieloma muzykami. Na scenie grał z zespołami takimi jak
Jazztruction,Trio Wojtka Makowskiego, Nowa Strategia Syntezy, Djembe Jet, HAL 9000, Sugar Grooves, Lili, Motema Africa, The Funcadelic Monks of Justice, Muzykolot.
Student Kompozycji, Produkcji Muzycznej oraz Techniki Muzyki Filmowej w University of Hertfordshire w Anglii.

Maciej Kleszczewski aka Kleszczu - flecista, wokalista

Wychował się w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych (klasyka, jazz). Ma za sobą wiele ciekawych projektów.
Miał przyjemność nagrywać i koncertować m. in. z zespołem Miennta, Ryszardem Borowskim, Krzysztofem Daukszewiczem, Djembe Jet, Mamadou Diouf, Emade, Kosmofonik, Lady Aarp, Osą, The Soundlite, Dj 600sto900, Dr Eider, Guiddo, Dj Hadrianem, Mi-ką oraz Dj Spike. Maćka można usłyszeć na albumach:
Miennta „Myśli połamane”, 2005 Miennta Records/SBS Arts
Plazmatikon „Dżemsesje”, 2007 eReM Reakcja Muzyczna/Fonografika
Lady Aarp „Soma”, 2007 Open Sources/Antena Krzyku
Fisz Emade “Heavi Metal”, 2008 Asfalt Records
Obecnie gra w zespole wokalistki Agi Szewczyk i gościnnie występuje z projektem Muzykolot.Mamy więc do czynienia z profesjonalistami, co udowadniają podczas koncertów.

By opisać wrażenia z tego wydarzenia musiałam odczekać dłuższą chwilę. Prawdą jest to, że słuchając wykonania zabrakło mi słów. Odbiór dźwięków był bardzo czytelny, każdy instrument słyszalny selektywnie - tutaj wielkie podziękowania dla Pana akustyka! Wytworzyła się przepiękna przestrzeń, proporcje instrumentów współgrały ze sobą idealnie. Ciepło bijące od muzyków udzielało się publiczności.

Nie mogłam oderwać wzroku od Agi - emanuje spokojem, perfekcyjnie moduluje dźwięki, ma ustawiony głos a przede wszystkim powala barwą. Pełen profesjonalizm. Na uwagę zasługuje też gitarzysta, Wojtek Makowski. Jego improwizacje porywają duszę do tańca. Zresztą o każdym z wykonawców mogłabym napisać tylko dobrze. Nie chcę nikogo faworyzować bo każde z nich zasługuje na wyróżnienie.
Grali w tym składzie pierwszy raz, bez próby z uwagi na zmianę za perkusjonaliami (tego wieczoru grał Wojtuś Kidoń, z tym swoim pogodnym usposobieniem i uśmiechem :). 
Lekko i przyjemnie, nie widać było zdenerwowania (choć Aga przyznała się do lekkiej tremy na początku koncertu). 

Wszystkim bardzo gorąco polecam ten projekt!

Brak komentarzy: